Lektor

O mne

V každej firme, kde som pracoval, som počas mojej pracovnej kariéry začínal na pozícii predajcu (respektíve obchodného zástupcu). Vždy som sa postupne vypracoval a skončil nakoniec ako riaditeľ. Takže, keď som nastúpil na dráhu konzultanta bolo celkom prirodzené, že som sa začal venovať hlavne manažmentu. 

Dodnes sa venujem hlavne zvyšovaniu efektivity vo firmách.

Na jednej konferencii konzultantov v Amerike som si uvedomil, že predaj som vždy považoval za niečo samozrejmé, a tak som tomu nikdy nevenoval špeciálnu pozornosť, aj keď som vždy patril medzi najlepších obchodníkov. Väčšinou môj nástup do akejkoľvek firmy bolo prísť na pozíciu predajcu, vypracovať sa medzi najlepších, následne šéfovať predajcom, vytvoriť predajný team a potom som skončil obvykle na pozícii riaditeľa. Celkom prirodzené. 

Uvedomil som si, že človek by mal v živote robiť to, na čo má vrodené vlohy alebo talent a to ma priviedlo k tomu, že som sa rozhodol urobiť niečo aj pre zefektívnenie predaja a zavedenie nového spôsobu predaja na Slovensku. A tak som v roku 2012 vydal prvú knihu od Tamása Kaszu „Tajomstvá uzatvárania predaja” a v roku 2014 jeho druhú knihu o predaji „Rozhodujúce stretnutie”. 

Dnes, keď už je celkom jasné, že žiadna firma nebude dobre prežívať bez toho, aby dobre predávala, som našiel takú technológiu predaja, ktorá funguje aj v čase po kríze a vychádza z toho ako rozmýšľa a rozhoduje sa zákazník. Preto je prirodzená aj pre predajcov a aj pre zákazníkov. Nejedná sa o žiadne finty, a sami môžete zistiť, že ju sami ako zákazníci používate.

Takže som si s Tamásom dohodol Master franšízu pre Česko a Slovensko a začal som dodávať prvé tréningy predaja špecializované na uzatváranie predaja.

A tak mám 22-ročné skúsenosti s predajom spolu s fungujúcou technológiou uzatvárania predaja, o ktoré sa s vami rád podelím.


Ing. Kazimír Žák
špecialista na efektivitu a uzatváranie predaja